Úložné prostory jsou pro obyvatele domácnosti stejně důležité, jako funkční prvky v domácnosti. Ne vždy je ale úložným prostorům věnována dostatečná pozornost. Projděme si tedy pár myšlenek ohledně řešení úložných prostor a dnešní možnosti variability.

1/ Účel skladování

Prvním bodem v rozhodování o ukládacích prostorech je především potřeba skladovat. Sami nejvíce víme, jaké máme věci, jak jsou rozměrné a kde je chceme uskladňovat. Oblečení v ložnici nebo v šatně. Prostředky pro domácnost a úklid v komoře nebo v technické místnosti. Boty v botníku nebo v zádveří, a tak dále.

2/ Vzhled skladovacích prostor

Dalším bodem při přemýšlení nad úložnými prostory je vzhled v místnosti, kde je vytváříme. Velmi důležité je zamyslet se nad pravidelností použití a dispozicí místností. Chceme, aby úložné prostory zapadly designem do stylu místnosti, nebo chceme, aby to byl samostatný výrazný prvek? Nebo chceme, aby tyto prostory byly na první pohled neviditelné a skryté? Barevná kombinace je jedna věc. Druhá věc je technická funkčnost. Můžeme se rozhodovat mezi dveřmi posuvnými (a to s viditelným nebo neviditelným kováním) nebo klasicky otevíratelnými. Na dveřích může být nalepené zrcadlo, které oživí místnost, kde se úložné prostory nacházejí.

3/ Vnitřní vybavení a variabilita

Úložné prostory lze tvořit přesně podle toho, jak je budeme využívat. Potřebujeme kapsu na žehlicí prkno nebo větší prostor na vysavač? Potřebujeme výsuvy na spodní prádlo a ponožky? Šatní tyč na pověšení kabátů, košil nebo kalhot? Takovéto požadavky jsou vcelku standardní. Ale někdy je třeba do vestavěného nábytku schovat například pračku nebo sušičku tak, aby v případě, že se nepoužívají, zůstaly skryty. Máme malý byt a potřebujeme dostat z mála co nejvíce úložného prostoru? Můžeme mít ve skříni kromě pračky i malý mrazák na uskladnění potravin. Fantazii se meze nekladou.

Výše uvedené jsou jen příklady, jak hezky se dá s vestavěnými skříněmi vyhrát. Podívejte se do naší galerie, kde jsou ukázky realizací vestavěných skříní.