Rohy v kuchyňských linkách přináší vždy výzvu pro výrobce nábytkového kování. Různí výrobci se předhánějí, aby Vám nabídli co nejlepší, nejefektivnější a nejpohodlnější řešení.

Jaké jsou vlastně varianty nabízených řešení a jaké jsou jejich plusy a mínusy?

Jak je to s využitím úložného místa vzhledem k různým velikostem ukládaných předmětů?

Nabízená řešení ukládání:

  • Skříňka s policemi
  • Skříňka s výsuvnými policemi
  • Skříňka s košovými systémy
  • Skříňka s otočnými policemi
  • Blum Space Corner
  • Prázdný roh

Skříňka s policemi

Jedná se o nejlevnější variantu ukládání do rohu. Skříňka je buď v provedení „za roh“, kdy je půlka korpusu přístupná za dvířky a druhá je schovaná za rohem.

Druhou možností je rohová skříňka, která je přístupná z obou stran dvířky s velkým úhlem otevření.

Toto řešení je ideální pro ukládání velkých a ne často používaných věcí (hrnců, robotů, velkých nádob). Nevýhodou tohoto řešení bývá manipulace s předměty uloženými vzadu, ke kterým nebývá přístup.

Skříňka s výsuvnými policemi

Jedná se o řešení vycházející konstrukčně ze skříňky „za roh“ s tím, že místo klasických polic je korpus vybaven systémem polic, které je možné vysunout ven z korpusu. Výhodou tohoto systému je snazší přístup k věcem, které jsou uloženy vzadu. Nevýhodou tohoto řešení je naopak tvar polic, který je přizpůsoben funkčnosti systému a nikoliv úložnému místu.

Skříňka s košovými systémy

Tyto systémy vycházejí z podobného principu jako předchozí varianta a nabízejí různé kombinace volby košů. Příkladem může být vysunutí jednoho koše s dvířkem a přístup k druhému koši uvnitř skříňky. Výhodou je „hranatý“ tvar oproti výsuvným policím, nevýhodou pak horší přístup k zadnímu koši.

Skříňka s otočnými policemi

Tato varianta vychází z rohové skříňky přístupné buď za lámanými dvířky nebo za dvířky pod 45 °. Výhodou oproti policím je snazší přístup k věcem uloženým vzadu, ale problém nastává v případě věcí uložených blíže prostředku, kde se nachází nosná tyč.

Blum Space Corner

Jedná se o řešení nabízené společností Blum, a jedná se o výsuvy, které jsou uloženy diagonálně do rohu. Výhodou je snadný přístup k ukládaným věcem a možnost přidání organizéru pro výsuvy. Nevýhodou je pomyslně méně úložného místa.

Prázdný roh

V tomto případě je roh zcela prázdný. Tento případ se využívá převážně v případě, kdy jsou skříňky, které na sebe v rohu navazují osazeny výsuvy. V případě prázdného rohu směrem do prostoru se dá z opačného směru vložit skříňka přístupná z druhé strany.

Vítěz?

Možná se nyní můžete ptát, které nabízené řešení je nejlepší. Odpověď může být zarážející. Ve výsledku je to jedno, jaké řešení si vyberete. Společnost Blum totiž provedla průzkum, kolik a jakých věcí se uloží do jakého řešení a došla k závěru, že nezáleží na zvoleném řešení, protože množství věcí uložených do jakéhokoliv výše popsaného řešení je stejné. Ve výsledku je pouze na Vás, jaké řešení se Vám nejvíce líbí nebo Vám nejvíce vyhovuje.

A abyste viděli všechny tyto úložná řešení v praxi, přikládáme video: